.

Aktualności

Zakończył się Plebiscyt Eskulap 2015 organizowany przez redakcję Leszczyńskiego Informatora Medycznego przy współpracy z Radiem Elka i Panoramą Leszczyńską. Patronat Honorowy sprawował prezydent Łukasz Borowiak. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło sie w leszczyńskim Ratuszu.

W dniu dzisiejszym (15.10.2015) został odwołany w trybie pilnym Piotr Jeske, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Organ założycielski - Wielkopolski Urząd Marszałkowski nie podał przyczyn.

źródło: leszno24.pl

baner na www

 Ruszyła tegoroczna edycja Plebiscytu ESKULAP 2015. Honorowy patronat na imprezą objął prezydent Łukasz Borowiak.

Do końca roku można zgłaszać kandydatów na kuponach dostepnych w przychodniach i szpitalach oraz na łamach Panoramy Leszczyńskiej a także naspecjalnych formularzach dostępnych na portalu elka.pl. W styczniu wyłoniona zostanie dziesiatka lekarzy w każdej kategorii i głosować do konca stycznia można będzie wysyłając SMS. Sytuacje mozna bedzie śledzic na bieżąco na portalu elka.pl. Ogłoszenie wyników 11 lutego w leszczyńskim Ratuszu.

Kilkadziesiąt osób - pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie wzięło udział w proteście przeciwko nagłemu odwołaniu dyrektora Jeske. Szpital po raz pierwszy od kilku lat zakończy b.r. na plusie, dzięki zaciskaniu pasa przez całą załogę i działaniom dyrekcji. Odwołanie dyrektora nastąpiło niespodziewanie i bez żadnego merytorycznego uzasadnienia przez odpowiedzialnego w zarządzie Leszka Wojtasiaka. Protestowali przedstawiciele wszystkich związków zawodowych, pielęgniarek, położnych lekarzy i pracowników obsługi.

inf. własna