.

Aktualności

rc 625 340 1437557311560 5 9070 bezpieczestwo 1 20150722 1223579020

Zamiast czekać na przyjazd lekarza, ratownik będzie mógł stwierdzić zgon, który nastąpił w trakcie akcji medycznej.
Zgon i jego przyczyna będą mogły być ustalane także przez kierownika zespołu medycznego, którym może być ratownik lub jeżdżąca w karetce pielęgniarka. Takie rozwiązanie przewiduje projekt tzw. małej nowelizacji ustawy o państwowym ratownictwie medycznym, a konkretnie nowy art. 11 ust. 1 ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych.

Do końca roku mieszkańcy Leszna mogli wykonać bezpłatne badania poziomu przeciwciał anty HCV. Badania były  bezpłatne i realizowane w laboratorium WSZ w Lesznie do końca roku.

Kliknij w link:

https://www.youtube.com/watch?v=d5YSVfTPxGU

W połowie października nastąpiło oficjalne otwarcie nowej siedziby Centrum Medycznego MEDEOR przy ul. Kiepury w Lesznie.To nowoczesny obiekt medyczny o powierzchni ponad 2 tys. metrów kwadratowych, w którym znalazły się poradnie specjalistyczne, rehabilitacja, przychodnia POZ, stomatolog i apteka. W uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele samorządu z prezydentem Łukaszem Borowiakiem, projektant arch. Mariusz Michalak, wykonawca -firma AMBIT, rodzina i goście. Ulica Kiepury w Lesznie to prawdziwe medyczne zagłębie - tu działają Centrum Medyczne FOKUS, Medeor, VigorMed  i dalej Wojewódzki Szpital Zespolony.

IMG 7119

karminski2

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaakceptował w piatek wynik konkursu na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Wygrał go Tomasz Karmiński, dotychczas pełniący tylko obowiązki szefa szpitala. - Umowę zawarto na czas nieokreślony – powiedział Radiu Elka Leszek Sobieski, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.

szpitalGora

Dziś na drzwiach szpitala w Górze pojawiła się kartka z informacją o zamknięciu do odwołania oddziału dziecięcego i izby przyjęć. – Nie zostaliśmy poinformowani o takiej sytuacji – mówi Joanna Mierzwińska, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału NFZ. Na drzwiach szpitala w Górze widnieją dwie kartki. Jedna informuje o zamknięciu z dniem dzisiejszym do odwołania oddziału dziecięcego, druga informuje o nieczynnej od dziś, również do odwołania, izbie przyjęć. Drzwi oddziału dziecięcego są zamknięte na klucz, sale świecą pustkami.