.

Aktualności

karminski2

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaakceptował w piatek wynik konkursu na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Wygrał go Tomasz Karmiński, dotychczas pełniący tylko obowiązki szefa szpitala. - Umowę zawarto na czas nieokreślony – powiedział Radiu Elka Leszek Sobieski, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.


Tomasz Karmiński leszczyński szpital prowadzi od października ubiegłego roku - zarząd województwa powierzył mu obowiązki dyrektora po rezygnacji z tej funkcji Piotra Jeske. Po kilku miesiącach ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora, w czwartek komisja konkursowa przeprowadziła końcowe postępowanie.

-Do konkursu zgłosiło się czterech kandydatów, trzech pozytywnie przeszło ocenę formalną - powiedział nam Leszek Sobieski - na rozmowę z komisją przybyło dwóch, w tym pan Tomasz Karmiński. Dotychczasowy p.o. dyrektora leszczyńskiego szpitala został jednogłośnie zwycięzcą konkursu i to właśnie jego rekomendowano do pełnienia funkcji. -Dziś zarząd województwa zaakceptował ten wybór - mówi Leszek Sobieski - umowa została zawarta na czas nieokreślony, podobnie jak w przypadku naszych innych placówek w Wielkopolsce.
źródło: elka.pl