Strona główna Ośrodki zdrowia Góra. Zmiana warty w szpitalu
Reklama
Reklama
Reklama
Góra. Zmiana warty w szpitalu

szpital w gorzeSzpital w Górze ma nowego właściciela. Wczoraj oficjalnie doszło do podpisania umowy z Polskim Holdingiem Medycznym PCZ z Wrocławia. Spółka błyskawicznie przystąpiła do działania wybierając nową radę nadzorczą i dyrektora szpitala. Został nim Michał Czapla.

Uchwała o zbyciu udziałów górowskiego szpitala spółce PCZ została podjęta przez radę powiatu w listopadzie. - Wczoraj oficjalnie doszło do wykonania uchwały, czyli podpisania umowy z nowym właścicielem szpitala, wybranym w drodze rokowań - podkreśla starosta górowski, Piotr Wołowicz.

Nowy właściciel bardzo szybko podjął kilka kluczowych dla przyszłości placówki decyzji. Przede wszystkim zmienił zarząd, radę nadzorczą i powołał nowego dyrektora, który już wczoraj objął stery w lecznicy, zastępując odwołanego Stanisława Hoffmanna. Szpitalem kierować będzie teraz Michał Czapla, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także Wydziału Zdrowia Publicznego Akademii Medycznej we Wrocławiu. W rozmowie z nami Michał Czapla potwierdził objęcie stanowiska, ale odmówił komentarza w tej sprawie twierdząc, że nie został przez właściciela upoważniony do kontaktu z mediami.

Przypomnijmy, że ruszyła już procedura organizacji referendum w sprawie sprzedaży szpitala. Wniosek został poparty czterema tysiącami podpisów. Zdaniem starosty Piotra Wołowicza referendum nie może zmienić decyzji o sprzedaży podjętej przez radę. - Z opinii, które posiadamy wynika jasno, że w sprawach, które są już rozstrzygnięte prawnie nie można podejmować decyzji - podkreśla starosta.

źródło: elka.pl

Poprawiony: środa, 18 grudnia 2013 14:44
 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:
© Informed 2012-2015